Všetko ide HORE, my dlhodobo DOLE!

Zázvorový shot

Jeseň buď milujete, alebo neznášate. My sa prikláňame k prvej možnosti a aj napriek tomu, že patrí medzi naše najobľúbenejšie ročné obdobie, nezaobíde sa bez riadnej skúšky nášho imunitného systému. Sychravé počasie, dážď a studený vietor dokážu narobiť riadnu šarapatu aj tým, ktorí sa považujú za jedincov s poriadne silným imunitným systémom.

K tomu si pridajte už takmer ročnú izoláciu, kvôli celosvetovej pandémii a problém je na svete. Náš imunitný systém nie je v dôsledku vyhýbania sa spoločnosti dostatočne odolný voči akýmkoľvek vírusom, ktoré sa rozhodli lietať si okolitým vzduchom hore dole. Práve z tohto dôvodu, musíme našu imunitu preventívne podporovať a dopriať jej čo najviac opory.

My sme si pre vás pripravili recept, ktorý váš imunitný systém naštartuje a pomôže vám obísť choroby, typické pre toto ročné obdobie. Ak ste však už s horúcim čajom v posteli, nezúfajte, náš recept vám pomôže sa postaviť na nohy v čo najskoršom možnom čase.

Zázvorový shot alebo po slovensky aj panák – je kombináciou klasických vitamínov, ktoré pri prechladnutí alebo nádche užívate, avšak v omnoho koncentrovanejšej forme.

Čo potrebujeme, na to aby sme si takýto nápoj pripravili?

 

Ako na prípravu?

  1. Zázvor si ošúpeme (najlepšie lyžičkou) a nakrájame na menšie časti alebo použijeme zázvorový prášok.
  2. Citrón si odšťavíme.
  3. V mixéri si zmiešame nakrájaný zázvor, odšťavený citrón a pridáme lyžičku kurkumy a med podľa chuti.
  4. Po dôkladnom zmiešaní, uskladníme nápoj v uzatvárateľnej nádobe v chladničke nie dlhšie ako 7 dní.

Pre tých, ktorí nie sú fanúšikmi dužín, odporúčame nápoj pred uskladnením precediť cez sitko. Shot sa užíva raz denne a najlepšie počas jedla, nakoľko na prázdny žalúdok môže takáto kombinácia narobiť viac škody ako úžitku.

Z ingrediencií je možné si vyrobiť aj pastu, ku ktorej je možné pridať aj pretlačený cesnak a následne konzumovať po čajových lyžičkách. Cesnak má však silnú arómu, ktorá nemusí každému vyhovovať. Z tohto dôvodu odporúčame doladiť recept podľa svojej chuti a svojich preferencií.

Pre zjemnenie chuti môžete pridať aj šťavu z pomarančov a pre alergikov na citrusy, odporúčame nahradiť citrón jablkami.

Ak sa vám recept pozdáva a vyskúšate ho, nezabudnite nás o tom informovať, a to pridaním fotky resp príspevku s označením @Biopulz.

Na Vaše príspevky sa budeme tešiť!