Všetko ide HORE, my dlhodobo DOLE!

Sezóna alergií sa spája s upchatím, kýchaním a svrbením nosa a očí. Ak trpíte týmito príznakmi, úľava od nich môže byť na prvom mieste vášho zoznamu úloh.

Aj keď novšie voľne predajné lieky na zmiernenie alergií nespôsobujú ospalosť ako staršie verzie, niektorí ľudia stále pociťujú ospalosť z ich užívania. Ak hľadáte alternatívy, rýchle online vyhľadávanie často nájde jeden výraz súvisiaci s úľavou od alergií: BIOPULZ včelí peľ. O včelom peli sa hovorí veľa, vrátane toho, že môže spôsobiť, že vaše alergie úplne zmiznú. Na internete môžete nájsť množstvo osobných svedectiev o tom, ako môže včelí peľ raz a navždy vyliečiť vaše alergie.

Pomáha užívanie včelieho peľu alergiám?

Predpokladá sa, že keďže pochádza z miestnych rastlinných druhov, na ktoré ste alergický, peľ z miestnych zdrojov ochráni váš imunitný systém pred reakciou na vystavenie vzdušným alergénom z tých istých rastlín, možno tým, že vás naň znecitliví.

Čo je to včelí peľ?

Včelí peľ pozostáva z práškovej látky, ktorú rastliny vyrábajú na rozmnožovanie. Včely to zbierajú na nohách a telách a berú späť do úľa ako zdroj potravy. Včelí peľ môže obsahovať aj nejaký kvetový nektár a včelie tráviace enzýmy. Okrem antioxidantov obsahuje vitamíny a minerály, enzýmy, bielkoviny a sacharidy. Akonáhle sa včely vrátia domov s peľom, ktorý nazbierajú, ostatné včely ho pokryjú malým množstvom včelieho vosku a medu. Toto sa nazýva „včelí chlieb“ a je to hlavný zdroj bielkovín pre včely v kolónii.

Pretože sa peľové zrná zbierajú z mnohých rôznych druhov rastlín, včelí peľ sa líši tvarom, farbou a nutričným obsahom. Hoci včely bežne zbierajú peľ len z jedného druhu rastliny naraz, niekedy ho zbierajú z mnohých rôznych kvetov.

Keďže ide o prírodný produkt, ktorý sa vždy líši v závislosti od geografickej polohy a typu kvetu, je ťažké presne vedieť, čo je vo včelom peli, ktorý získate.

UŽÍVANIE

Na začiatku treba byť s peľom opatrný, keďže Váš organizmus a tráviaci systém nemusí byť na takúto "superpotravinu" zvyknutý. Všeobecné pravidlo znie: radšej začať pomaly, pretože môže spustiť silnú alergickú reakciu. Ak sa Vám alergia neprejaví, peľ môžete užívať v plných dávkach.

Včelí peľ si môžete rozmiešať vo vlažnej vode alebo zakomponovať denne do jedla, a to napr. kefír, jogurt, čerstvá ovocná šťava spolu s musli - ideálna je kombinácia s ovocím, kedže ovocná vláknina zvyšuje účinok peľu.
Môžete si ho rozpustiť v mede a potom užívať 3x denne jednu čajovú lyžičku - 25g včelieho peľu a 250g medu.

Výhody včelieho peľu

Tu sú niektoré z ďalších zdravotných výhod, o ktorých je známe, že včelí peľ má:

  • Živiny. Je známe, že včelí peľ obsahuje dôležité dietetické látky, ako sú bielkoviny, sacharidy, enzýmy a aminokyseliny.
  • Antioxidanty. Niektoré chemikálie prítomné v tele nazývané „voľné radikály“ môžu spôsobiť rakovinu a cukrovku 2. typu. Včelí peľ obsahuje značné množstvo antioxidačných látok, ktoré pomáhajú pôsobiť proti týmto voľným radikálom.
  • Ochrana pred poškodením pečene. Jedna štúdia z roku 2013 ukázala, že včelí peľ pomáha pri liečení poškodenia pečene u potkanov.
  • Protizápalové vlastnosti. Bolo vedecky dokázané, že včelí peľ pomáha pri zápaloch, odolnosti voči chorobám a genetickým mutáciám.
  • Úľava pre pacientky s rakovinou prsníka. Jedna malá štúdia z roku 2015 ukázala, že peľ môže znížiť návaly horúčavy, nočné potenie a ďalšie symptómy, ktoré zažívajú pacienti s rakovinou prsníka počas liečby.
  • Hojenie rán. Vedecká štúdia z roku 2016 ukázala, že masť vyrobená z včelieho peľu pomáha pri hojení popálenín.

Riziká včelieho peľu

Niektorí ľudia majú alergické reakcie na včelí peľ. Môžu byť závažné, takže keď s tým začínate, postupujte pomaly.

V BIOPULZ radíme, že pri užívaní včelieho peľu by ste mali byť veľmi opatrní, ak:

  • Ste alergický na včelie bodnutie.
  • Ste tehotná alebo dojčíte. Nie je známe, či je včelí peľ bezpečný pre dojčatá.
  • Užívate lieky na riedenie krvi, ako je warfarín (Coumadin). To môže zvýšiť riziko krvácania a tvorby modrín.
  • Zdá sa však, že nie sú známe žiadne negatívne interakcie s inými bylinnými doplnkami alebo potravinami.

SKLADOVANIE

Skladujte na tmavom a suchom mieste (nasáva vlhkosť) do 10 stupňov Celzia, najlepšie v chladničke alebo mrazničke.

Obsah balenia je balený v čiernom bio recyklovateľnom doypack sáčku s okienkom.