Všetko ide HORE, my dlhodobo DOLE!

Hericium erinaceus - Korálovec Ježovitý 

Korálovec ježovitý patrí medzi vzácne huby a v tradičnej čínskej medicíne sa využíva už po stáročia. Vďaka svojej lahodnej chuti a blahodárnym vplyvom na pamäť a koncentráciu sa rýchlo stala veľmi obľúbenou. Hericium bolo užívané aj v mníšskych rádoch pre zjednodušenie meditácie a taktiež bolo využívané pri kontempláciách. Lekári v tradičnej čínskej medicíne si túto hubu cenia najmä vďaka schopnosti harmonizovať telesné i psychické procesy a tiež sa o nej hovorí, že vytvára nervy ako z ocele a pamäť ako lev. 

Hericium ma malé guľaté plodnice pokryté drobnými ostňami a vďaka jej výzoru pripomína morské korály. Kvôli tvaru, ktorý má sa v angličtine nazýva "hrivou leva" a v čínstine aj "hlavou opice".  Huba rastie z väčšej časti na hnijúcom dreve alebo v ranených miestach bukov a dubov, poprípade na konároch. Zo začiatku je plodnica bielej farby, ktorá sa počas procesu dozrievania vyvíja a mení  na jemno ružovú alebo žltú farbu až nakoniec získa svoju červenohnedú farbu. V Európe rastie veľmi zriedkakedy a ak rastie, je považovaná za vzácne nálezisko. 

Najvzácnejšími prvkami Hericium sú Hericenóny a Erinacíny, ktoré pozitívne vplývajú na nervový rastový faktor. Faktor, ktorý objavila neurologička Rita Levi - Montalcini - nositeľka nobelovej ceny.  Táto molekula pomáha vytvárať aj neurologický systém v plode pri tehotenstve, je dôležitá pre prevenciu neurologických ochorení, pri hojení a opravy tkanív v srdci a mozgu po mŕtviciach a infaktoch.  Znížené hladiny nervového rastového faktoru sa často objavujú u ľudí trpiacich depresiou, úzkosťami, bipolárnou poruchou, poruchou pamäti, či poruchami sústredenia sa. Momentálne je Hericium považovaný za najsilnejší prírodný produkt podporujúci nervový rastový faktor. 

Nervový systém

Zloženie

Vysokú účinnosť produktu zaručuje aj viac ako 40% polysacharidov obsiahnutých v produkte. Jedna toboľka obsahuje Hericium, Korálovec ježovitý 500 mg, pri čom čistá hmotnosť extraktu je 45g. Ide o 100% čistý extrakt ktorý neobsahuje plnidlá ani konzervačné látky. Toboľky sú rastlinného pôvodu vhodné pre vegetariánov aj vegánov. 

Huba obsahuje vysoký počet glukánu, draslíku, fosforu, polypeptidov a už spomínané polysacharidy. Hericium obsahuje aj látku erinacin - ktorá povzbudzuje nervový systém a jeho užívanie pomáha zlepšiť koncentráciu a pamäť. 

Vďaka svojmu zloženiu podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Užívanie 

Prvý týždeň: 1 tobolka ráno cca 20 minút pred raňajkami

Druhý týždeň a ďalej: 1 tobolka ráno cca 20 minút pred raňajkami a 1 tobolka popoludnie medzi jedlami

Odporúčame zapíjať tobolky vlažnou alebo teplou tekutinou. Neprekračujte maximálne doporučené dávkovanie a uchovávajte mimo dosahu detí, nakoľko produkt nie je vhodný pre deti do 3 rokov. 

Produkt sa uchováva v suchu v teplote do 25 °C.

Hericium Kapsule